Travel eat smile & explore

Travel

Cestovatelský deník Dominiky B. – Kouzlo rakouských Alp

17.4.2018

Cestovatelský deník Dominiky B. – Kouzlo rakouských Alp

Nebaví vás dovolená u moře, ale potřebujete sluníčko a pobyt na čerstvém vzduchu? Pak se vám bude líbit aktivní dovolená v rakouských Alpách, kde si zalyžujete až do konce července a navíc si tu můžete na bruslích, horském kole či jen tak s trekingovými hůlkami užít dobře značené turistické a cyklistické stezky. To nejlepší pro vaši jarní regeneraci!

Skiareál Kitzsteinhorn

Rakouské Alpy patří k nejvyhledávanějším místům českých lyžařů a snowbordistů, přičemž oblíbené lyžařské středisko Kaprun s ledovcem Kitzsteinhorn je otevřené, až na dva letní měsíce, po celý rok a jestli máte rádi jízdu jen tak v tílku a legínách, pak věřte, že se vám tu bude líbit.

Žádné jiné místo v tak velké nadmořské výšce nenabízí tak uchvatné výhledy jako právě ledovec Kitzsteinhorn, kde z rozhledny Gipfelwelt 3000 dohlédnete na nejvyšší rakouské vrcholky jako jsou Grossglockner (3 798 m), Grossvenediger (3 662 m) a Hochheiser (3 206 m).

Kromě ledovcových svahů se sjezdovkami z přírodního sněhu tu najdete několik lyžařských cest pro freeridery, tři snowparky a největší rakouskou rampu pro freestylery.

A nezapomenutelné zážitky si odnesete taky z ledového iglú Ice Camp, kde si ochutnáte exkluzivní vodku Pure Glacier z destilérky Siegfrieda Herzoga a jiné drinky v ledovém baru, které vám ale budou nejvíce chutnat na sněhové terase s lehátky a stylovou hudbou. Tento rok bylo k výstavbě kempu se třemi iglú použito 150 ledových bloků, tedy 60 tun ledu!

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *