Travel eat smile & explore

30 pod 30 Fashion

Elegantní a přitom funkční. Návrhář Leo Macenauer šije roušky, které ladí i s oblekem

2.11.2020

Elegantní a přitom funkční. Návrhář Leo Macenauer šije roušky, které ladí i s oblekem

Asi nikoho by ještě před rokem nenapadlo, že se ze zdravotnické pomůcky stane během chvíle módní doplněk, který budou prezentovat luxusní značky po celém světě. Balenciaga, Tory Burch či třeba Lanvin je zařadily do svých kolekcí a pozadu nejsou ani ty české.

Například návrhář a člen našeho někdejšího výběru 30 pod 30 Leo Macenauer na rouškách aktuálně postavil celý svůj „bespoke“ byznys.

Začínal s šitím pánských obleků na míru a teď k nim přidal i látkové antibakteriální roušky, které ladí k barvám košile. „Stává se samozřejmostí, že zákazník přijde a automaticky si k nákupu pořídí ještě roušku,“ vypráví Macenauer, který jako malý kluk snil o tom, že bude basketbalista, ale nakonec se vydal na dráhu módního návrháře a udělal dobře.

Ve svých sedmadvaceti letech založil eponymní značku, absolvoval stáž v Miláně u Calvina Kleina a otevřel vlastní showroom nedaleko pražského náměstí Republiky, kde si podávají dveře úspěšní čeští manažeři.

Pandemie covidu-19 naneštěstí nepřeje individuálnímu přístupu k zákazníkovi, a proto se Macenauer letos na jaře musel rozhodnout, zda podnik na pár týdnů zavře, nebo začne po vzoru českých domácností šít látkové ústenky.

„Když to všechno začalo, moje maminka mi poslala jednoduchou bílou masku. Stylově jsem si v ní rozhodně nepřipadal a upřímně, první dny se všemi lidmi na ulici v rouškách pro mě byly jako apokalypsa,“ popisuje karanténu Macenauer, který se původně do výroby roušek zapojovat nechtěl.

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *