Travel eat smile & explore

O kamidoni

I love my job! Cestuju, objevuju, miluju, jím (taky často sním), ale hlavně poznávám denodenně poustu inspirativních lidi, kteří se nebáli a šli si za svým snem.

A právě o nich píšu pro časopis Forbes. Vybírám si lidi, kteří obětovali úplně vše své kariéře (hlavně tedy svůj čas, spoustu času), protože věřili, že můžou změnit svět. A podařilo se jim to! Ať už je to český Harry Potter Ondřej Pšenička, který se svými inovativními hracími kartami zahýbal kouzelnickým světem, Američan James Cusumano, jenž se svou manželkou Inéz vybudoval nejluxusnější a taky  nejpohádkovější rezidenci v Česku Chateau Mcely, květinářka Kateřina Hemerle, která provozuje největší český květinový e-shop Florea.cz, talentovaná módní návrhářka Iva Burkertová, jejíž  minimalistické modely se dostaly až do Saudské Arábie, cestovatelka Martina Gebarovská, která bez peněz procestovala půlku světa, podnikatel Michael Tělecký, jenž oživil Tonak – historickou novojičínskou TOvárnu NA Klobouky nebo třeba Tomáš Babinec s manželkou Zuzanou, kteří vyrábějí Čongrády – lahodné masné výrobky a paštiky Čongrády podle receptů z dědovy spíže.

A takových lidí je spousta i v té naší malé zemičce. Sama jsem nevěřila, že budu mít stále o čem psát a ani na chvíli jsem se nezastavila a neřekla si: „Tak a teď už mě nikdo nenapadá.“

A protože jsem se rozhodla nezůstat jen v Česku, ještě něco procestovat a vidět než se usadím a budu mít manžela a děti (doufám, že to přijde dřív než si myslím), vydala jsem se do Ameriky, odkud jsem napsala pár zážitků z cest pro časopis Marianne. Najdete pod názvem Cestovatelský deník Dominiky B. – NYC, Vermont, Miami, Dallas. To vše a mnohem víc (taky nějaké podcasty a videa) najdete pohromadě na Kamidoni.cz.

A proč Kamidoni? Protože přesmyčka mého jména zní podle té nejšikovnější grafické designérky Heleny Jiskrové, která navrhla úvodní logo, pro tyto účely mnohem líp. Žádná nuda a doufám, že takový pro vás bude i celý web nebo blog chcete-li.

P.S. Find Your Inner Unicorn! 😉

Dominika / Kamidoni

Napište mi