Travel eat smile & explore

Travel

Letní relax u sousedů. Až pojedete na Slovensko, zastavte se v Bratislavě

21.7.2017

Letní relax u sousedů. Až pojedete na Slovensko, zastavte se v Bratislavě

Ať už tím směrem pojedete na dovolenou nebo na byznys mítink, vězte, že město na Dunaji už dávno není nudné. V Bratislavě vyrostla spousta nových restaurací, barů a nábřeží s restauracemi a odpočinkovými zónami, které jsou srovnatelné s těmi moderními evropskými. 

Bratislava je navíc díky poloze na hranici tří států strategickým místem pro obchodní schůzky. A právě proto se tu v posledních letech postavilo velké množství kongresových sálů. Jedny z největších se nacházejí v Šamorínu, v resortu x-bionics sphere, asi 20 minut jízdy z centra. Za šamorínským komplexem, největším svého druhu v Evropě, stojí bývalý spolumajitel bankovní části skupiny J&T a jeden z nejbohatších mužů Slovenska, miliardář Mario Hoffmann. 

I když je v hlavním městě Slovenska ve všední dny rušno, o víkendu je město poloprázdné. Přitom Bratislava disponuje více než 120 ubytovacími zařízeními a druhé největší středoevropské letiště Vídeň-Schwechat je vzdálené pouhých 40 minut jízdy autem.

Co se týče cestovního ruchu, mají Bratislavané stále ještě co dohánět, i když čísla v posledních letech vzrostla: v roce 2014 navštívilo Bratislavu 844 524 turistů, o rok později 1 064 828 a v roce 2016 už 1 226 385. V porovnání s Prahou je to stále ještě málo, minulý rok do české metropole zavítalo přes sedm milionů turistů.

Možná ale tento klid oceníte právě vy, pokud si chcete alespoň na pár dní odpočinout od davů lidí v městském prostředí. Takže až budete v „Blavě“, rozhodně se vypravte vyhlídkovým Prešporáčikom z Hviezdoslavova náměstí na Bratislavský hrad (jedno z mála míst, kde potkáte turisty) a na Most SNP, kde najdete rozhlednu a luxusní restauraci UFO. To jsou tzv. „must see places“, která nabízejí pokaždé trochu jiný úhel pohledu na Staré Město, Dunaj a sídliště Petržalka.

A pokud budete mít více času, navštivte místa z našeho výběru. Určitě si je užijete.

Až dostanete chuť na něco dobrého

Zastavte se v Dunajském pivovaru na Magio Beach (jedna z nejhezčích pláží v Bratislavě). V menu restaurace najdete typická „československá“ jídla – tatarák nebo řízek, ale objednat si tu můžete taky grilované ryby. Dezert si vychutnáte v horní části pivovaru s bazénkem a chillout zónou, a pokud netrpíte mořskou nemocí, vyzkoušejte místní botel s výhledem na řeku.

Milovníci pikantních jídel určitě ocení luxusní restauraci Fou Zoo na sídlišti Petržalka, kde vaří bezkonkurenční asijské pokrmy. Ale pozor, bez rezervace raději ne, bývá tu narváno. Na skvělých burgrech si zase pochutnáte v Regal Burger a na lahodném espressu v Urban Bistru nebo v kavárně s knihkupectvím s názvem Gorila Urban Space.

Ubytování na nábřeží River Park

Asi nejlepším hotelem ve městě je pětihvězdičkový Grand Hotel River Park hned u Dunaje na nábřeží River Park. Komplex patřící investiční skupině J&T nabízí 191 pokojů a 40 apartmánů, konferenční místnosti, vyhlášenou restauraci Riverbank, heliport a v nejvyšším, jedenáctém patře wellness a fitness Zion Spa Luxury s impozantním výhledem na řeku, odkud určitě nebudete chtít odejít.

V prezidentském apartmá s celkovou rozlohou 390 metrů čtverečních bydlel třeba Novak Djokovič, Robbie Williams nebo dubajský šejk Muhammad. A pokud byste se tu rádi ubytovali i vy, připravte si zlatou kreditku nebo možná raději dvě. Za jednu noc tady zaplatíte 150 tisíc korun. Ostatní pokoje jsou ale výrazně levnější a začínají už na 4 tisících včetně snídaně.

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *