Travel eat smile & explore

Travel

Na návštěvě v továrně, kde se vyrábí jedna z nejlepších zmrzlin na světě

29.10.2017

Na návštěvě v továrně, kde se vyrábí jedna z nejlepších zmrzlin na světě

Jmenují se různě. Třeba Goodbye Yellow Brickle Road na počest prvního koncertu Eltona Johna ve Vermontu nebo Bernie’s Yearning podle vermontského senátora Bernieho Sanderse, který se přetahoval s Hillary Clinton o demokratickou nominaci na amerického prezidenta.

Nemáte tušení, o čem je řeč? Tohle všechno jsou názvy příchutí zmrzliny Ben & Jerry’s, která se zrodila ve vermontském Waterbury a která zanedlouho oslaví 40 let existence.

Čerpací stanice v Burlingtonu, rok 1978

Tato ledová pochoutka se chlubí tím, že vznikla uprostřed lesů a travnatých luk, kde potkáte jen pasoucí se dobytek, pár traktoristů a taky několik oldschoolových motorestů. O to víc vás tu překvapí moderní areál se zeleno-modrým Cowmobilem, což je upravená verze obytného vozidla, který rozvezl první ledové kopečky vermontským rodákům už v roce 1986.

Sice dvěma hipíkům Benu Cohenovi a Jerrymu Greenfieldovi paradoxně hned na zpáteční cestě shořel, ale to na jejich byznysovém příběhu není zase až tak zajímavé.

„Tato zmrzlina by nevznikla, kdyby zakladatelé měli v sedmdesátých letech dost prostředků na výrobu bagelů. Nakonec se rozhodli pro zmrzlinárnu, již otevřeli ve zrekonstruované benzinové stanici v Burlingtonu. A měli úspěch,“ dozvíte se z animovaného dokumentárního filmu, když se vydáte do vermontské továrny Ben & Jerry’s na návštěvu. 

O úspěchu ostatně svědčí fakt, že dvojice zakladatelů získala ocenění Americký drobný podnikatel, a to už od prezidenta Ronalda Reagana.

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *