Travel eat smile & explore

Travel

Příběh Češky, která bez peněz procestovala půlku světa

22.2.2017

Příběh Češky, která bez peněz procestovala půlku světa

Jako malá snila o tom, že se jednou vydá na expedice do různých koutů světa. A to se Martině Gebarovské taky vyplnilo. Během šesti let procestovala více než 60 zemí, vystřídala 30 druhů povolání, pila dešťovou vodu, potápěla se se žraloky, naučila se surfovat, řídit traktor nebo žít absolutně odříznutá od civilizace uprostřed kanadských velehor. A o svých dobrodružstvích teď píše na blog Dreaming and Wandering, který sledují tisíce lidí.

„Cestovatelský svět se mi ale zdál tenkrát na střední neuvěřitelně vzdálený. O letních prázdninách jsem chodila na brigádu do mlékárny, kde jsem si vydělala pouhých 37 korun za hodinu,“ říká úspěšná blogerka, která si spočítala, že jen na letenku na Nový Zéland by touhle prací na plný úvazek vydělávala bezmála rok. Letenky na druhý konec světa byly totiž před 13 lety dvojnásobně dražší, než jsou dnes.

Kanada

Po gymnáziu přemýšlela, kam dál, a protože ji odmala fascinoval podmořský svět, rozhodla se pro studium mořské biologie. „Jenže to byla další komplikace, musela bych do Španělska, naučit se nový jazyk a zase ty peníze, tentokrát pár set tisíc,“ vysvětluje a dodá, že právě v tu dobu si pohrávala s myšlenkou, že by to všechno jednou mohla natáčet, jen netušila kdy a za jakých okolností. A to byl jeden z důvodů, proč se rozhodla pro Filmovou akademii v Písku.

Po vysoké nastoupila do jedné z pražských produkcí a za pár měsíců si ušetřila na měsíční cestu po USA, kde utratila všechny své úspory. Ale to jí nevadilo, protože právě v zahraničí našla sama sebe. „To, že člověk jede, kam chce, kdy chce, dělá si, co chce. Bylo to poprvé, co jsem pocítila tu ohromnou svobodu,“ říká Gebarovská, které bylo tenkrát úzko při představě, že se bude muset vrátit zpět do kanceláře.

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *