Travel eat smile & explore

Lifestyle Travel

Vyrážíte na Expo do Dubaje? Zážitky, které vás uprostřed pouště nesmí minout

10.10.2021

Vyrážíte na Expo do Dubaje? Zážitky, které vás uprostřed pouště nesmí minout

Proměnit suchou poušť v kvetoucí zahradu? Ano, i to je možné. Český pavilon na světové výstavě v Dubaji předvede, jak mohou inovace zlepšit budoucnost lidstva. Ostatně inovace jsou pro tuhle ambiciózní metropoli velké téma. 

Obyvatelé Dubaje se totiž chtějí oprostit od závislosti na ropě a posílit odvětví turismu a služeb. Nejrychleji rostoucí město světa tak nabízí kromě nadupaného Expa také pohádkové hi-tech atrakce i unikátní gastronomii.

Deep Dive Dubai

Od letošního roku má Dubaj na svém kontě další světové nej. Zatímco nejvyšší budovou světa se Dubaj pyšní už více než deset let, nejhlubší bazén tu otevřeli teprve před pár týdny. Deep Dive Dubai ale není jen tak obyčejným bazénem pro milovníky potápění. 

V šedesátimetrové hloubce se ukrývá celé podvodní město, jehož atmosféru dokresluje nasvícení a ozvučení. Můžete si tu zahrát třeba stolní fotbálek, šachy nebo si zajezdit na kole. 

Address Marina View

Dubaj se od letošního roku pyšní také nejvýše položeným bazénem na světě – s výhledem, jaký si jen těžko dokážete představit. V 77. podlaží hotelu Address Beach Resort, v neuvěřitelné výšce 294 metrů, se nachází 75 metrů dlouhý bazén z něhož si prohlédnete Dubai Marinu, umělý ostrov Palm Jumeirah nebo ikonický hotel Burdž al-Arab. 

Bazén bez viditelných okrajů, v němž jako by byla voda ohraničena nějakým kouzlem, je přístupný pouze hotelovým hostům. Okouzlující výhled si vychutnáte ale i v hotelové restauraci, která s bazénem sousedí.

Přečtěte si více


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *